Na fabrycznie nowym aucie lakier wygląda nieskazitelnie. W razie przeprowadzenia kolejnego lakierowania zmieni się grubość lakieru, a czasami mogą też pojawić się odpryski, przebarwienia i plamki. Są one skutkiem błędów lakierników.

Błędy w lakierowaniu
Niekiedy zmuszeni jesteśmy oddać auto do lakiernika. Dzieje się tak, gdy auto ulegnie wypadkowi lub z innych przyczyn powstaną na lakierze uszkodzenia wymagające lakierowania mniejszej lub większej powierzchni. Chcąc oszczędzić pieniądze może zdarzyć się, że oddamy auto w ręce mało doświadczonego „fachowca”. Jego praca może przynieść skutki bardzo różniące się od przewidywanych i nieprzyjemnie nas zaskoczyć. W końcu kto chciałby na własnym aucie dostrzec błędy w lakierowaniu?
Wady lakieru
Wady lakieru są skutkiem źle przeprowadzonego lakierowania. Lakiernicy chcąc oszczędzić na czasie pomijają niektóre istotne kroki, albo nie przykładają dużej wagi do jakości ich pracy. Przekłada się to na rezultaty pozostawiające wiele do życzenia. Jednymi z najczęściej spotykanych wad są:
- odpryskujący na krawędziach lakier
- pękający lakier bezbarwny
- łuszczący się lakier
- plamki na powierzchni
- zacieki.
Na lakierowaniu nie warto oszczędzać, bo może okazać się, że przez błędy w lakierowaniu będzie konieczne poprawienie źle wykonanej usługi.